Cryptocurrency Prices by MineTrader

زبان و نوشتار سایت

آیا شما همانند یک انگلیسی زبان میتوانید بنویسید؟

خب انگلیسی زبان مادری من نیست و نمیتوانم ادعا کنم آنرا بخوبی یک فرد آمریکایی صحبت میکنم ولی در حد قابل قبولی میتوانم انگلیسی را بخوانم یا بنویسم. اگر فرانسوی زبان مادری شما باشد حتما میتوانید آنرا هم خوب صحبت کنید هم بنویسید. اگر شما یک ژاپنی باشید حتما در نوشتن کاراکترهای زبان خود هیچ مشکلی نخواهید داشت. این موضوع در مورد زبان مادری هر فردی صادق است و البته اگر تمام دوران تحصیل خود را در آلمان گذرانده باشید بطور قطع بخوبی آلمانی را صحبت خواهید کرد و خواهید نوشت. شاید بگویید اینها چه ربطی به بیزنس ما دارد، تا اینجا فقط مقدمه بود.

تقریبا نوشتار تمام سایت های سرمایه گذاری به زبان انگلیسی ست. گاهی اوقات به سایت هایی برخورد میکنید که نوشتار آنها به حدی ضعیف است که با خود میگویید، آیا این نوشتار را یک کودک دبستانی نوشته! یا نویسنده ی آن فردی گنگ بوده! البته من میدانم که قطعا اینطور نبوده و نویسنده حتما انگلیسی زبان نیست.

این مورد برای من یک هشدار است. شما ظاهرا در حال مشاهده ی یک وب سایت هستید که مدعی است نماینده ی یک شرکت بزرگ و موفق است و یا خود را مالک پروژه ای پرسود معرفی میکند و وعده میدهد که موفقیت خود را با شما به اشتراک بگذارد و بقولی شما را نیز به موفقیت برساند. خب هیچ اشکالی ندارد که آنها به زبان انگلیسی مسلط نیستند اما در اینجا شما باید متعجب شوید که اگر آنها تا این اندازه افراد موفقی هستند چرا یک مترجم استخدام نکرده اند تا نوشتار وب سایتشان را بصورتی استاندارد و بدون غلط ارائه دهند. دستمزد مترجم ها که زیاد نیست، شاید آنها تا حدی که ادعا میکنند افراد موفقی نیستند. اینجاست که شما باید با یک کلیک از آن وب سایت خارج شده و به سرمایه گذاری در پروژه آنها حتی فکر هم نکنید.

شما ممکن است با من موافق نباشید، اما من به شدت بر این باورم که وقتی به وب سایتی برخورد میکنم که مطالب آن سایت گنگ و نامفهوم است احساس خطر کنم. ابتدا تصور خواهید کرد شاید نویسنده بهتر میفهمد و از اصطلاحاتی استفاده کرده که شما آن ها را درک نمیکنید ولی در واقع اینطور نیست. نتیجه گیری من از بازدید چنین وب سایتی این است که آنها حتی توان استخدام یک مترجم را نداشته اند چه برسد به اینکه بخواهند من را موفق کنند. این یکی از آن نشانه های مخفی ست که زنگ خطر را باید برای شما به صدا در آورد.

اگر مطالعه ی این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *