Cryptocurrency Prices by MineTrader

قراردادهای هوشمند: آموزش والت ها

هدف از ارائه ی این مقاله آموزش ایجاد و استفاده از والت هایی است که در پروژه های مبتنی بر قراردهای هوشمند یا همان Smart Contract استفاده می شوند. اما قراردادهای هوشمند چه هستند؟ نمیخواهم با اصطلاحات پیچیده درک موضوع را سخت کنم و خیلی ساده تا حدی که در بیزنس خودمان به آن نیاز داریم به موضوع خواهم پرداخت. قراردادهای هوشمند کاربردهای زیادی دارند آنچه که به حوضه ی فعالیت ما مربوط می شود اینکه با استفاده از قراردادهای هوشمند میتوان پروژه های سرمایه گذاری جمعی را تعریف و توسعه داد. این قراردادها با زبان برنامه نویسی تحت عنوان سالیدیتی که تا حدودی به جاوا اسکریپت شباهت دارد نوشته می شوند. این قراردادها در بستر بلاک چین اتریوم بارگذاری شده و هیچ شخصی حتی مدیر پروژه امکان ایجاد تغییر یا ویرایش کدها را ندارد. بنابراین می توان گفت سرمایه گذاری در پروژه های مبتنی بر اسمارت کانترکت را میتوان با اطمینان خاطر و امنیت بیشتری انجام داد چرا که پروژه ی تعریف شده از سمت مدیر پروژه قابلیت تغییر نداشته و امکان برداشت وجوه سرمایه گذاری شده توسط مدیر پروژه وجود ندارد و بقولی مدیر پروژه اختیاری در اسکم کردن پروژه نخواهد داشت. در ادامه ی مقاله به معرفی و آموزش ایجاد والت های معتبر در سیستم های عامل Windows ، Android ، iOS خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

MetaMask: متامسک یکی از والت های خوب اتریوم است که با یک افزونه در مرورگرهای مختلف از جمله فایرفاکس، گوگل کروم و اپرا قابل اجراست. در این آموزش من از مرورگر گوگل کروم استفاده میکنم اما در سایر مرورگرها هم روال کار به همین صورت می باشد.

گام ۱: به وبسایت metamask.io بروید و بروی عبارت GET CHROME EXTENSION کلیک کنید. گام ۲: در صفحه ی باز شده بروی Add to Chrome و بعد بروی گزینه ی Add Extension کلیک کنید.
گام ۳: در صفحه ی باز شده بروی کلید Create Wallet کلیک کنید. گام ۴: یک پسورد با حداقل ۸ کاراکتر برای والت انتخاب کنید.
گام ۵: برای دسترسی و یادداشت عبارت امنیتی بروی قفل در کادر خاکستری رنگ کلیک کنید. گام ۶: عبارات امنیتی را به ترتیب انتخاب کرده سپس بروی کلید Confirm کلیک کنید.
والت MetaMask شما با موفقیت ایجاد شد و از طریق آیکون روباه در نوار ابزار مرورگرتان قابل دسترسی است.

TokenPocket: اگر از تلفن های همراه و یا تبلت ها برای انجام فعالیت های خود استفاده میکنید، اپلیکیشن توکن پاکت جوابگوی نیازهای شما در پروژه های مبتنی بر اسمارت کانترکت خواهد بود. ابتدا با توجه به سیستم عامل دیوایس خود نسخه ی Android را از گوگل پلی و یا iOS را از اپ استور دانلود نمایید.

لینک های دانلود: TokenPocket for iOS TokenPocket for Android

پس از نصب، آیکون اپلیکیشن را تاچ کرده و مراحل زیر را دنبال کنید:

گام ۱: گزینه ی Create Wallet را تاچ کنید گام ۲: یک اسم و همچنین کلمه عبور برای والت خود تنظیم کنید و Creat Wallet را تاچ کنید.
گام ۳: روی RECIEVE کلیک کنید کلمه ی عبورتان را وارد کنید و عبارت Keystore Backup را ذخیره نمایید. والت TokenPocket شما با موفقیت ایجاد شد.
۲ Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *